Ottestad IL har flere gode og særs viktige samarbeidspartnere som vi er stolte av. Nå innlemmes en ny partner i vår portefølje som vi har stor tro på
Ottestad IL har inngått en stor to-veis samarbeidsavtale med Dugnadpartner.no. Virksomheten er ledende innen salgsdugnader og vil med sitt inntog i klubben vår være vår eneste partner knyttet til salgsdugnader som gjennomføres av våre medlemmer.
Løsningen Ottestad IL har valgt vil gagne både klubben som helhet, og ikke minst lagene våre som følge av denne modellen:
- Ottestad IL mottar et sponsorbeløp årlig som forplikter et bestemt antall salg av Dugnadpartner sine produkter
- Våre medlemmer forhåndselger deres produkter i form av en salgsdugnad. Vi legger opp til to salgsperioder i løpet av et kalenderår.
- Fortjenesten per solgte produkt, som vi opplever som god, beholdes av LAGET som utøveren selger for.
I korte trekk gjør avtalen at Ottestad IL som klubb og fellesskap er ivaretatt gjennom sponsorbeløpet. Det vi videre håper kan gi våre medlemmer stor motivasjon er at fortjenesten av salg går 100% til laget utøveren representerer.
NB! Utøvere som representerer flere idretter, og med det flere lag, vil ha en prosentvis fordeling på sin salgsfortjeneste. Dette avregnes etter modell bestemt av vårt styre.
Annen info:
- Dugnadpartner.no vil videre som en del av avtalen få sin logo på våre drakter. Ottestad IL vil bruke 2026 til dette arbeidet. Først ut er fotballen som snart starter med ny sesong.
- Det vil også komme reklameskilt på våre anlegg samt at Dugnadpartner vil profileres på våre nettsider og sosiale medier.
- Denne samarbeidsavtalen vil erstatte alle andre typer salgsdugnader i regi av klubben.
Ottestad IL takker ydmykt for den innsatsen våre medlemmer år på år legger ned på våre store klubbdugnader. Denne innsatsen gjør at vi er den klubben vi er, og det gjør at vi har muligheten til å utvikle oss. Vi vet at det alltid vil være meninger og opplevelser av slike dugnader, men understreker at dette er en inntektskilde for oss som klubb som vi er avhengige av. Vi har opp gjennom årene hatt flere forskjellige løsninger med alt fra sokker til julekalendere, og stort sett med god gjennomføring og resultat. Nå går vi altså over til klubbdugnad gjennom vår nye partner, og vi har stor tro på dette samarbeidet.
Ottestad IL 12.februar 2026