En aktiv søndag i idrettsparken
Postet av Ottestad IL - Fotball den 22. Aug 2019
Søndag 18. august var det både treerturnering og verdi-foredrag (KFUM/KFUK) i Ottestad Idrettspark -en dag med mye glede og påfyll!
Hele åtte treerbaner med vandt var stilt opp da 300 6-åringer kom til Ottestad for å spille fotball. Treerlagene kom fra våre naboklubber HamKam, Storhamar, Ilseng, Brumunddal, Ridabu og Stange , og de ivrige barna spilte til sammen 72 fotballkamper. (Takk til Storhamar og Stange SK for lån av baner!)
Samme dag inviterte fotballstyret til seminar om "Verdibasert ledelse" med foredrag fra KFUK/KFUM som har i mange år har jobbet målrettet med ungdomssatsing og holdninger i klubben. Samarbeidspartner for arrangementet var KFUK/KFUM Hamar Ynglingen, og Hans Martin Vilberg snakket om ungdomsarbeidet som drives lokalt.
Tema for kvelden:
- Å drive en verdibasert fotballklubb - Hvorfor et verdigrunnlag, og hvilke verdier er viktige? - Hvordan implementerer vi verdiene, og hva lykkes vi med og hva lykkes vi ikke så godt med?
- Ungt lederskap i fotballen - Hvordan utvikle det? - Utfordringer i dagens barne- og ungdomskultur
Invitasjonen går til alle fotballklubbene i kretsen, samt interesserte i barne- og ungdomsarbeid.
Det ble en inspirerende seanse, og gledelig at flere naboklubber tok turen for å høre om arbeidet i Kåffa.
Foto Bjarne Kise
Hans Martin Vilberg, Hamar Ynglingen (foto Malin Pedersen)
Thor-Erik Stenberg og Kristian Rem (foto Malin Pedersen)
0 Kommentar
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Ottestad IL - Fotball

Oppmelding av lag i barnefotballen
08.02.2021

Oppmelding av lag 2021
21.12.2020

Tusen takk for gaven!
14.12.2020

Velkommen til Sulland Cup 3.-4. oktober
10.09.2020

Hovedbanen stengt i dag og morgen
13.07.2020

Søker instruktører til fotballskolen
24.06.2020